lekkonatalerzu

Dla ochłody

Kawa mrożona wersja light

Odkąd nastało lato, w zamrażarce mam woreczek z plastrami banan. Oprócz faktu, iż w dowolnym momencie mogę przygotować sobie mrożoną kawę czy lody, jest to świetny sposób, aby uniknąć marnowania owoców nie dojedzonych przez dzieci. Zwykle tak jest,że moje Córcie wołają,że chcą banana a potem okazuje się,ze jedna zjadła pól, druga jedną trzecią i co dalej? Banan po chwili czernieje i albo sama je zjem ( a wiadomo,że dojadanie po dzieciach to prosta droga do wzrostu wagi...), albo wyrzucę owoc. Jak dla mnie jedno i drugie rozwiązanie nie wchodzi w grę, dlatego trzeba było znaleźć kolejne. I tak oto nie dojedzone owoce, w plastrach lądują w woreczku, a potem w zamrażarce. A potem mrożona kawka to tylko kwestia kilku minut:) Porcja przedstawiona na zdjęciu ma 112 kcal. Zważywszy, iż klasyczna kawa mrożona w 200 ml porcji ma jakieś 330 kcal, moja opcja wydaje się niezłą alternatywą, prawda? Możemy cieszyć się ulubionym napojem bez wyrzutów sumienia, zapraszam amatorów kawki mrożonej:)

 DSC_2119.JPG

 

1,5 łyżeczki kawy rozpuszczalnej 

45 g mrożonego banana 

4-5 kostek lodu

1/2 szklanki wrzątku 

200 ml zimnego mleka 1,5%

1 łyżeczka ksylitolu - ewentualnie 

 

Przygotowanie:

 

Do szklanki wsypać kawę i zalać wrzątkiem. Ewentualnie dosłodzić ksylitolem. Zostawić do ostygnięcia, następnie schłodzić w lodówce. 

Do dzbanka blendera dodać plastry zamrożonego banana kawę i 3 kostki lodu. Dokładnie zmiksować. Dodać mleko i ponownie zmiksować. Do szklanki wrzucić pozostałe kostki lodu, wlać kawę i podawać od razu. Smacznego!  

 

DSC_2122.JPG