lekkonatalerzu

Tradycyjne a jednak fit

Pierogi kawowe z truskawkami

Znów przepis dla amatorów pierogów:) a ja do takich się zaliczam:) Latami nie lepiłam pierożków z owocami, u nas w domu wszyscy pierogi z kapustą i mięsem lub z samym mięsem  lubią ,a mąż jeszcze wigilijne  uszka z grzybami ubóstwia;) Skorzystałam z faktu,iż mąż w pracy w Poznaniu zrobiłam pierogi z truskawkami. I wiecie jakie było moje zdziwienie gdy moje córuś orzekły,że te pierożki i dobre są, ale no to nie to samo co z mięsem i następnym razem poproszą z mięskiem. Ach te dzieciaki! Człowiek chce im dogodzić czym innym, a one i tak wolą klasykę hihi:) Sobie przygotowałam kawową wersję pierożków i mnie bardzo smakowały. Pomyślałam skoro można do ciasta pierogowego dodać kakao,aby otrzymać czekoladowe pierogi to czemu by nie kawa. A Wy się skusicie? Serdecznie zapraszam:) z podanych proporcji wyszło mi 12 pierogów po około 33 kcal jedna sztuka. 

 

DSC_1045.JPG

 

Ciasto:
100 g mąki
5 g kawy rozpuszczalnej
½ łyżeczki soli
Ok. 50-70 ml wody
Dodatkowo:
200 g truskawek

Przygotowanie:


Ciasto:
Do miski przełożyć mąkę. Dodać sol oraz kawę, wymieszać . Następnie stopniowo dodawać wodę. Dokładnie wymieszać a następnie wyrabiać ciasto około 3-4 minut. Odłożyć pod przykryciem na 20-25 minut.


Wykonanie:
Ciasto rozwałkować na cienki placek. Ringiem o średnicy 9 cm wycinać okręgi. Na krążki kłaść po jednej sprawionej małej truskawce i zlepiać pierożki. Gotować w osolonym wrzątku. Podawać same lub z serkiem naturalnym/jogurtem doprawionym skórka z cytryny. Smacznego!

 

DSC_1049.JPG

 

DSC_1043.JPG